R E S U L T S

       

Event - Comptronica - (3 - 4 Years)

Team No Name of The School Position
3 Apeejay School, Pitampura, Delhi 1st
15 Indraprastha World School, Paschim Vihar, Delhi 2nd
9 Sheila's Kids Zone, Rajouri Garden, Delhi
14 Gyan Mandir Public School, Naraina, Delhi 3rd
5 Cambridge World School, Janakpuri, Delhi
     

Event - Peripherals Verse - (4 - 5 Years)

Team No Name of The School Position
5 Cambridge World School, Janakpuri, Delhi 1st
21 Mount Carmel School, Dwarka, Delhi
4 Cambridge Court High School, Jaipur 2nd
27 Rukmani Biral Modern High School, Jaipur 3rd
     

Event - Scribble Scrabble - (Class I)

Team No Name of The School Position
7 Cambridge Foundation School 1st
  Passed To
19 Lotus Valley International School, Gurugram
32 The Indian Heights School, Dwarka, Delhi 2nd
36 Vandana International School, Dwarka 3rd
     

Event - Pixelate - (Class II)

Team No Name of The School Position
8 City Montessori Inter College, Lucknow 1st
7 Cambridge Foundation School 2nd
  Passed To
21 Mount Carmel School, Dwarka, Delhi
33 The Maurya School, Gurugram 3rd
     

Event - Mascot Talisman - (Class III)

Team No Name of The School Position
7 Cambridge Foundation School 1st
  Passed To
21

Mount Carmel School, Dwarka, Delhi

25 Pragati Public School, Dwarka, Delhi 2nd
23 Paramount International School, Dwarka, Delhi 3rd
     

Event - MechMaestro - (Class IV)

Team No Name of The School Position
7 Cambridge Foundation School 1st
  Passed To
31

St. Xavier's High School, Gurugram

18 KIIT World School, Pitampura, Delhi 2nd
32 The Indian Heights School, Dwarka, Delhi 3rd
     

Event - Tribal Art - (Class V)

Team No Name of The School Position
21 Mount Carmel School, Dwarka, Delhi 1st
7 Cambridge Foundation School 2nd
  Passed To
37 Indraprastha International School, Dwarka, Delhi
4 Cambridge Court High School, Jaipur 3rd
     

Event - E-Diurnal - (Class VI)

Team No Name of The School Position
7 Cambridge Foundation School 1st
  Passed To
11 City Montessori School, Gomti Nagar Extn., Lucknow
28 S. D. Public School, Punjabi Bagh, Delhi 2nd
23 Paramount International School, Dwarka, Delhi 3rd
     

Event - Enameled Emoticon - (Class VII)

Team No Name of The School Position
23 Paramount International School, Dwarka, Delhi 1st
26 Queen Mary's School, Model Town, Delhi
4 Cambridge Court High School, Jaipur 2nd
8 City Montessori Inter College, Lucknow
7 Cambridge Foundation School 3rd
 

Passed To

15 Indraprastha World School, Paschim Vihar, Delhi
     

Event - Ancient Architectural Virtuoso - (Class VIII)

Team No Name of The School Position
26 Queen Mary's School, Model Town, Delhi 1st
30 St. Columba's School, Ashok Place, Delhi 2nd
7 Cambridge Foundation School 3rd
 

Passed To

21 Mount Carmel School, Dwarka, Delhi
     

Event - Startup Dream - (Class IX)

Team No Name of The School Position
18 KIIT World School, Pitampura, Delhi 1st
7 Cambridge Foundation School 2nd
 

Passed To

15 Indraprastha World School, Paschim Vihar, Delhi
24 Prabhu Dayal Public School, Shalimar Bagh, Delhi 3rd
     

Event - CodeNator - (Class X)

Team No Name of The School Position
7 Cambridge Foundation School 1st
  Passed To
21

Mount Carmel School, Dwarka, Delhi

27 Rukmani Birla Modern High School, Jaipur 2nd
23 Paramount International School, Dwarka, Delhi 3rd
15 Indraprastha World School, Paschim Vihar, Delhi
     

Event - Cognalysis - (Class XI)

Team No Name of The School Position
7 Cambridge Foundation School 1st
  Passed To
37

Indraprastha International School, Dwarka, Delhi

35 The Oxford School, Thiruvananthapuram 2nd
34 The Millennium School, Noida 3rd
     

Event - E-Contraption Traction - (Class XII)

Team No Name of The School Position
21 Mount Carmel School, Dwarka, Delhi 1st
7 Cambridge Foundation School 2nd
  Passed To
28

S. D. Public School, Punjabi Bagh, Delhi

23 Paramount International School, Dwarka, Delhi 3rd
     

Winner of The Rolling Trophy
Cambridge Foundation School
Passed To
Team No 21 - Mount Carmel School, Dwarka, Delhi